Przewodnik po odblokowywaniu ukrytych postaci w grze Super Mario Galaxy

Super Mario Galaxy to jedna z najsłynniejszych gier Nintendo, która została wydana na konsolę Wii w 2007 roku. Gra zdobyła ogromną popularność dzięki swojej innowacyjności, grafice i fascynującej fabule. Jednym z najciekawszych elementów gry jest możliwość odblokowywania ukrytych postaci, które dają graczom dodatkowe wyzwania i satysfakcję. W tym przewodniku przedstawiamy szczegółowe instrukcje, jak odblokować te ukryte postacie i jak z nich skorzystać.

 1. Odblokowanie Luigi
  Luigi, brat Mario, to jedna z najbardziej pożądanych postaci do odblokowania w grze Super Mario Galaxy. Aby to zrobić, musisz najpierw ukończyć główną historię, zdobywając wszystkie 120 Power Stars. Po zakończeniu gry, możesz przejść do kometa Luigi w Delfino Plaza. Tam spotkasz Luigiego i będziesz mógł nim grać.

 2. Odblokowanie Rosaliny
  Rosalina to tajemnicza postać z Super Mario Galaxy, która pełni ważną rolę w fabule gry. Aby odblokować Rosalinę, musisz ukończyć połowę gry, zdobywając 60 Power Stars. Kiedy to zrobisz, będziesz mógł otworzyć poziom “Gateway Galaxy” na Starship Mario. Tam znajdziesz Rosalinę i będziesz mógł grać nią w dalszej części gry.

 3. Odblokowanie Waluigiego
  Waluigi, kolejna postać z rodu Mario, również pojawi się w Super Mario Galaxy. Aby go odblokować, musisz wpisać specjalny kod na ekranie tytułowym gry. Wpisz przyciski A, B, A, B, A, B, A, L, R, L, R, L, R, a następnie naciśnij przycisk Start. Po zrobieniu tego poprawnie, Waluigi pojawi się jako ukryta postać.

 4. Odblokowanie Toadette
  Toadette, urocza postać z serii Mario, również jest dostępna do odblokowania w Super Mario Galaxy. Aby to zrobić, musisz najpierw ukończyć grę, zdobywając 120 Power Stars. Następnie, idź do Starship Mario i znajdź kosmiaca Toadette. Porozmawiaj z nią, a będziesz mógł grać jako Toadette w dowolnym momencie.

 5. Odblokowanie Baby Lisy
  Baby Lisy, młodsza siostra Luigi, jest kolejną ukrytą postacią w grze Super Mario Galaxy. Aby ją odblokować, musisz najpierw ukończyć główną historię, zdobywając 120 Power Stars. Następnie, udaj się do Starship Mario i poszukaj kosmici Baby Lisy. Gdy ją znajdziesz, będziesz mógł nią grać w dowolnym momencie.

 6. Odblokowanie Baby Mario
  Baby Mario, młodsza wersja głównego bohatera, jest również dostępna jako postać do odblokowania w grze Super Mario Galaxy. Aby to zrobić, musisz wpisać kod na ekranie tytułowym gry. Wpisz przyciski B, A, B, A, Down, R, Up, Down, Down. Gdy wprowadzisz kod prawidłowo, odblokujesz Baby Mario jako postać.

 7. Odblokowanie King Boo
  King Boo, potężny przeciwnik z serii Mario, również jest ukrytą postacią w Super Mario Galaxy. Aby go odblokować, musisz ukończyć grę, zdobywając 120 Power Stars. Następnie, idź do levelu “Ghostly Galaxy” i pokonaj bossa King Boo. Po tym, będziesz mógł grać jako King Boo w kolejnych wyzwaniach.

Podsumowując, gra Super Mario Galaxy oferuje wiele ukrytych postaci do odblokowania, które dodają dodatkowego smaczku i wyzwań do rozgrywki. Niezależnie od tego, czy chcesz grać jako Luigi, Rosalina czy King Boo, ta gra daje Ci możliwość zgłębienia różnych aspektów Marioverse i cieszenia się niesamowitym światem Super Mario. Wykorzystaj ten przewodnik, aby odblokować te ukryte postacie i czerpać jeszcze większą radość z gry.