Najlepsze techniki skakania w grze Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Najlepsze techniki skakania w grze Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Gra Super Mario 3D World + Bowser’s Fury to kolejna odsłona popularnej serii gier platformowych z udziałem sympatycznego hydraulika. Jeśli jesteś fanem Mario i chcesz zdobyć jak najwięcej gwiazdek, zwróć uwagę na poniższe techniki skakania, które pomogą Ci pokonać trudniejsze poziomy i odblokować ukryte tajemnice.

  1. Technika “Long Jump”

Jedną z najważniejszych technik skakania w grze Super Mario 3D World + Bowser’s Fury jest tzw. “Long Jump”. Polega ona na przytrzymaniu przycisku skoku przez dłuższy czas, a następnie puścić go w odpowiednim momencie. Dzięki temu Mario wykonuje daleki skok, który pozwala przeskoczyć przepaście i dotrzeć do trudno dostępnych platform.

  1. Technika “Double Jump”

Kolejną przydatną techniką jest tzw. “Double Jump”. Polega ona na wykonaniu podwójnego skoku w powietrzu. Aby to zrobić, po pierwszym skoku należy natychmiast ponownie nacisnąć przycisk skoku. Dzięki tej technice Mario może dotrzeć do wyżej położonych platform, które są poza zasięgiem zwykłego skoku.

  1. Technika “Ground Pound Jump”

“Ground Pound Jump” to technika skoku, która polega na wciśnięciu przycisku “Ground Pound” (czyli techniki uderzenia o podłoże) w momencie będącym na krawędzi platformy. W efekcie Mario zostaje odepchnięty w górę, co znacznie zwiększa zasięg jego skoku. Ta technika jest szczególnie przydatna podczas eksploracji, gdy musisz dotrzeć do ukrytych lokacji.

  1. Technika “Wall Jump”

Kolejna technika, która może okazać się niezwykle pomocna, to tzw. “Wall Jump”. Polega ona na odbijaniu się od ściany, aby osiągnąć większą wysokość lub dokonać precyzyjnego skoku. Aby to zrobić, Mario musi skoczyć w kierunku ściany i natychmiast ponownie nacisnąć przycisk skoku. Ta technika pozwala na osiągnięcie trudno dostępnych miejsc oraz przejście przez wąskie przejścia.

  1. Technika “Spin Jump”

“Spin Jump” to kolejna technika, którą warto opanować w Super Mario 3D World + Bowser’s Fury. Polega ona na wykonaniu obrotowego skoku, przytrzymując przycisk skoku w powietrzu. Ta technika jest przydatna, gdy musisz uniknąć przeciwników lub dotrzeć do platform znajdujących się wyżej.

  1. Technika “Crouch Jump”

“Crouch Jump” to technika skoku, która polega na zmniejszeniu postaci Mario do pozycji kucania, a następnie wykonywaniu skoków. Ta technika pozwala na osiągnięcie większej wysokości w czasie skoku, co jest niezbędne, aby dotrzeć do niektórych ukrytych miejsc.

  1. Technika “Midair Spin”

Ostatnią techniką, która może okazać się przydatna w grze Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, jest tzw. “Midair Spin”. Polega ona na wykorzystaniu ruchu obrotowego w powietrzu, naciskając przycisk skoku w momencie, gdy Mario jest w powietrzu. Ta technika pozwala na precyzyjne kontrolowanie postaci w locie i wykonanie dokładnych skoków.

Podsumowując, aby osiągnąć sukces w grze Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, warto opanować różnorodne techniki skakania. Dzięki nim będziesz w stanie przejść trudniejsze poziomy, zdobyć ukryte gwiazdki i odkryć tajemnicze lokacje. Nie lękaj się eksperymentować i wykorzystywać różne kombinacje skoków, aby osiągnąć jak najbardziej imponujące rezultaty. Powodzenia!