Najlepsze gry strzelanki z elementami otwartego świata

Najlepsze gry strzelanki z elementami otwartego świata

Wielu miłośników gier komputerowych uwielbia strzelanki, które oferują nie tylko dynamiczną akcję, ale także możliwość eksploracji otwartego świata. Dlatego postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych gier strzelanek z elementami otwartego świata, których nie można przegapić. Przedstawiamy niezwykle emocjonujące i uzależniające tytuły, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

 1. “Grand Theft Auto V”
  Nie sposób nie rozpocząć tej listy od kultowej serii “Grand Theft Auto”. Piąta odsłona gry, czyli “Grand Theft Auto V”, zachwyca nie tylko rozbudowanym otwartym światem, ale także niesamowicie urozmaiconą i wielowątkową fabułą. Gracz wciela się w postaci trzech różnych bohaterów, którzy żyją swoimi własnymi historiami. Możliwość rozgrywania misji z różnych perspektyw oraz swoboda poruszania się po wirtualnej wersji Los Santos sprawia, że gra ta jest niezwykle popularna.

 2. “Red Dead Redemption 2”
  Przenosimy się teraz do Dzikiego Zachodu w “Red Dead Redemption 2”. Ta strzelanka osadzona w otwartym świecie to prawdziwa perełka wśród gier. Gracz wciela się w postać rewolwerowca Arthura Morgana i przemierza przepiękne krajobrazy amerykańskiego zachodu. Bogactwo szczegółów, rozbudowana fabuła oraz system moralności, który wpływa na rozwój postaci, sprawiają, że ta gra zapada w pamięć na długo.

 3. “Far Cry 5”
  “Far Cry 5” to kolejny tytuł, który przypadnie do gustu fanom strzelanek z elementami otwartego świata. Gracz zostaje przeniesiony do amerykańskiego stanu Montana, gdzie staje przed zadaniem pokonania kultu religijnego. Bogata fauna i flora, rozbudowany system walki oraz niesamowicie dobrze napisana fabuła to tylko niektóre z atutów tej gry, które sprawiają, że wcielenie się w postać obrońcy małego miasteczka staje się niezwykle emocjonujące.

 4. “Metro Exodus”
  Jeśli lubisz strzelanki osadzone w postapokaliptycznym świecie, nie możesz przegapić “Metro Exodus”. Ta gra oferuje unikalne doświadczenie, przenosząc gracza do rosyjskiego metra, w którym toczy się walka o przetrwanie. Dynamiczne starcia z mutacjami, rozwinięty system eksploracji oraz wpływ podejmowanych decyzji na fabułę sprawiają, że “Metro Exodus” jest jednym z najlepszych tytułów w swojej kategorii.

 5. “Borderlands 3”
  Jeśli szukasz gry, która łączy w sobie strzelanki i elementy RPG, “Borderlands 3” jest właśnie dla Ciebie. Ta kolorowa i szalona gra oferuje nie tylko dynamiczną akcję, ale także rozbudowany system customizacji postaci i uzbrojenia. Podczas eksploracji otwartego świata gracze spotkają wiele interesujących postaci i zamieszkujących go wrogów, co sprawia, że rozgrywka nigdy się nie nudzi.

 6. “Fallout 4”
  “Fallout 4” to strzelanka osadzona w postapokaliptycznym świecie, który pozwala graczom na swobodne przemierzanie zrujnowanych miast i pełną niebezpieczeństw pustkowią. Kreatywny system budowania i rozbudowy osiedli, rozbudowana fabuła oraz bogata fauna i flora sprawiają, że ta gra oferuje godziny rozrywki.

 7. “Ghost Recon Wildlands”
  “Ghost Recon Wildlands” to doskonały wybór dla fanów strzelanek taktycznych. Gracz wciela się w członka jednostki specjalnej, który musi pokonać kartel narkotykowy w fikcyjnym kraju Auroa. Bogactwo misji, rozbudowany system taktyczny oraz niesamowicie piękne otoczenie tworzą niezapomniane wrażenia podczas rozgrywki.

Podsumowanie:
Strzelanki z elementami otwartego świata to gatunek, który zyskuje coraz większą popularność wśród graczy. “Grand Theft Auto V”, “Red Dead Redemption 2”, “Far Cry 5”, “Metro Exodus”, “Borderlands 3”, “Fallout 4” i “Ghost Recon Wildlands” to jedne z najlepszych tytułów, które oferują nie tylko dynamiczną akcję, ale także możliwość eksploracji fascynujących wirtualnych światów. Niezależnie od preferencji, każdy z tych tytułów zapewni godziny emocjonującej rozgrywki i niezapomniane wrażenia.