Najlepsze gry strzelanki z elementami horroru i atmosfery dreszczowca

Najlepsze gry strzelanki z elementami horroru i atmosfery dreszczowca

W dzisiejszych czasach gra komputerowa to nie tylko sposób na rozrywkę, ale także sposób na doświadczenie emocji i przeniesienie się w świat fantazji. Jednym z najpopularniejszych gatunków gier jest strzelanka, która oferuje zarówno dynamiczną akcję, jak i elementy horroru i dreszczowca. W tym artykule przedstawimy najwybitniejsze tytuły w tej kategorii.

 1. Resident Evil 2 Remake
  To jedna z najbardziej znanych i cenionych gier z elementami strzelanki, horroru i dreszczowca. Remake kultowego tytułu z 1998 roku zachwycił zarówno fanów oryginału, jak i nowych graczy. Gracz wciela się w postać policjanta Leona Kennedy’ego lub studentki Claire Redfield, którzy odkrywają tajemnicę opanowanego przez zombie miasta Raccoon City. Doskonałe efekty dźwiękowe, atmosfera grozy i intrygujący wątek fabularny sprawiają, że ta gra jest prawdziwym rarytasem wśród miłośników horroru.

 2. Outlast
  Jeśli szukasz gry, która dostarczy Ci naprawdę mocnych wrażeń i nie pozwoli Ci zasnąć przez wiele nocy, to “Outlast” jest dla Ciebie. Wcielasz się w postać dziennikarza, który zostaje wysłany na teren opuszczonego szpitala psychiatrycznego, by rozwikłać tajemnicę mrocznych wydarzeń. Gra oferuje niezwykle wciągającą atmosferę grozy, podkręcaną jeszcze bardziej przez ograniczoną ilość latarki i zużycie baterii.

 3. Metro Exodus
  “Metro Exodus” to połączenie strzelanki z elementami horroru i gry fabularnej. Akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie, gdzie nieliczni ocalałym walczą o przetrwanie. Gracz wciela się w postać Artema, który wyrusza w podróż przez niebezpieczne tereny pełne mutantów i innych nieprzyjaznych postaci. Gra oferuje niesamowitą atmosferę dreszczowca, piękne krajobrazy i pojazdy do eksploracji.

 4. Alan Wake
  “Alan Wake” to gra, która skupia się na elementach dreszczowca i mrocznej atmosferze. Gracz wciela się w tytułowego pisarza, który próbuje odzyskać utraconą żonę w tajemniczym miasteczku. Ta gra oparta jest na narracji i daje graczowi poczucie, że bierze udział w interaktywnym thrillerze. Wielowątkowa fabuła, nieoczywiste rozwiązania i zaskakujące zwroty akcji są tym, co wyróżnia “Alan Wake” spośród innych gier.

 5. DOOM (2016)
  Jeśli jesteś fanem strzelanek i horroru w jednym, to “DOOM” z pewnością Cię zainteresuje. Ta dynamiczna gra oferuje bezkompromisową akcję i niezwykle intensywne starcia z demonami i innymi przeciwnikami. Wcielając się w Doom Slayera, gracze mają za zadanie oczyścić Marsa z hord złych istot. Dynamika rozgrywki, doskonała grafika i klimat horroru sprawiają, że “DOOM” to must have dla fanów gatunku.

 6. F.E.A.R.
  “F.E.A.R.” to strzelanka z elementami horroru, której główną osią jest nietypowy i intrygujący wątek fabularny. Gracz wciela się w członka elitarnej jednostki F.E.A.R., która stawia czoła tajemniczej postaci o imieniu Alma, wywołującej koszmary. Doskonale zbalansowany system walki, napięcie atmosferyczne i niezwykłe iluzje z pewnością przypadną do gustu fanom gier z elementami horroru.

 7. Dead Space
  Ostatnią, ale nie mniej ważną grą na naszej liście jest “Dead Space”. Ta trzecioosobowa strzelanka o porywającej atmosferze dreszczowca przenosi gracza na pokład opuszczonej stacji kosmicznej. Jako inżynier Isaac Clarke, musisz stawić czoła hordom nekromorfów – groteskowych potworów powstałych z załogi stacji. “Dead Space” wyróżnia się wspaniałym designem potworów, dynamiczną akcją i niezwykle przestraszającą atmosferą.

Podsumowując, gry strzelanki z elementami horroru i atmosfery dreszczowca zapewniają niezapomniane emocje i przyspieszone bicie serca. Resident Evil 2 Remake, Outlast, Metro Exodus, Alan Wake, DOOM (2016), F.E.A.R. i Dead Space to jedne z najwybitniejszych tytułów w tej kategorii. Jeśli jesteś miłośnikiem silnych wrażeń i chcesz przenieść się do światów pełnych grozy, te gry z pewnością będą dla Ciebie odpowiednie.