Najlepsze gry RPG na konsolę Nintendo Switch

Najlepsze gry RPG na konsolę Nintendo Switch

Gry RPG (role-playing games) to jeden z najpopularniejszych gatunków w świecie gier komputerowych. Dają one graczom możliwość wcielenia się w różne postacie i przemierzania fantastycznych światów pełnych przygód. Konsola Nintendo Switch, ze swoją przenośnością i różnorodnymi tytułami, jest doskonałą platformą dla fanów gier RPG. W tym artykule przedstawiamy listę najlepszych gier RPG dostępnych na konsolę Nintendo Switch.

 1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  Nie można przejść obojętnie obok tej niesamowitej przygody. The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jedna z najlepiej ocenianych gier RPG na Nintendo Switch. Gracz wciela się w postać Linka, który musi ocalić królestwo Hyrule przed tajemniczą ciemnością. Rozległy otwarty świat, emocjonujące walki i puzzle logiczne sprawiają, że ta gra jest absolutnym must-have dla każdego właściciela Nintendo Switch.

 2. Xenoblade Chronicles 2
  Xenoblade Chronicles 2 to kolejna świetna gra RPG dostępna na Nintendo Switch. Akcja rozgrywa się w ogromnym fantastycznym świecie Alrest, gdzie gracz wciela się w postać Drivera, który kontroluje Blade’a – istoty o nadprzyrodzonych zdolnościach. Gra oferuje nie tylko wciągającą fabułę, ale także rozbudowany system walki i wiele opcji do personalizacji postaci.

 3. Fire Emblem: Three Houses
  Fire Emblem: Three Houses to strategiczna gra RPG, która przypadnie do gustu fanom taktycznych wyzwań. Gracz wciela się w rolę profesora na Akademii Garreg Mach, gdzie szkoli przyszłych dowódców i musi podejmować wiele ważnych decyzji. Gra oferuje głęboką fabułę, interesujących bohaterów i rozbudowany system walki turowej.

 4. Octopath Traveler
  Octopath Traveler to prawdziwa uczta dla fanów retro stylu. Gra nawiązuje do klasycznych jRPG z lat 90-tych, oferując zarazem unikalną i nowoczesną oprawę graficzną. Gracz wciela się w jedną z ośmiu postaci o różnych umiejętnościach i historiach. Podróżuje po fantastycznym świecie Orsterra, rozwiązując tajemnice i walcząc z potworami.

 5. Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition
  Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition to olbrzymia, epicka przygoda, która przenosi graczy do magicznego świata Erdrea. Gra oferuje wciągającą fabułę, emocjonujące walki turowe i charakterystyczny graficzny styl. Edycja na Nintendo Switch zawiera również nową zawartość i specjalne dodatki, które wprowadzają grę na jeszcze wyższy poziom.

 6. Ys VIII: Lacrimosa of DANA
  Ys VIII: Lacrimosa of DANA to dynamiczna i emocjonująca gra RPG, która przenosi graczy na tajemniczą wyspę Seiren. Gracze wcielają się w postać Adol Christin i stawiają czoła niebezpieczeństwom, odkrywając jednocześnie tajemnicę wyspy. Gra oferuje szybką akcję, rozbudowany system walki i wiele opcji do personalizacji postaci.

 7. Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition
  Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition to połączenie klasycznego RPG z elementami strategicznymi. Gra oferuje rozbudowaną fabułę, w której gracze wcielają się w postać Łowcy, którego ostatecznym celem jest pokonanie bogów. Divinity: Original Sin 2 oferuje również rozbudowany system tworzenia postaci, interaktywny świat i możliwość gry w trybie kooperacji.

Podsumowanie
Nintendo Switch to doskonała platforma dla miłośników gier RPG. Oferuje ona szeroki wybór tytułów, które zapewniają niezapomniane przygody, emocje i długie godziny rozrywki. The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Xenoblade Chronicles 2, Fire Emblem: Three Houses, Octopath Traveler, Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition, Ys VIII: Lacrimosa of DANA i Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition to tylko kilka z najlepszych gier RPG dostępnych na Nintendo Switch. Bez względu na preferencje i styl rozgrywki, każdy znajdzie coś dla siebie. Czas zanurzyć się w fantastycznym świecie gier RPG na konsoli Nintendo Switch!