Najlepsze gry platformowe z elementami RPG

Najlepsze gry platformowe z elementami RPG

W dzisiejszych czasach gaming to zajęcie, które przyciąga coraz większą ilość osób. Gry platformowe z elementami RPG są jednym z najbardziej popularnych gatunków wśród graczy. Oferują one połączenie dynamicznej rozgrywki platformowej z elementami rozwoju postaci i fabuły. W artykule tym przedstawimy najlepsze gry platformowe z elementami RPG, które zdobyły uznanie graczy na całym świecie.

 1. Hollow Knight
  Hollow Knight to metroidvania z elementami RPG, która zdobyła ogromne uznanie zarówno u krytyków, jak i wśród graczy. Gra oferuje mroczny i tajemniczy świat, który można eksplorować w poszukiwaniu nowych umiejętności i tajemnic. Hollow Knight wciąga swoją atmosferą i trudnością, zapewniając setki godzin fascynującej rozgrywki.

 2. Ori and the Will of the Wisps
  Ori and the Will of the Wisps to urocza platformówka z elementami RPG, która zachwyca nie tylko swoją grafiką, ale również emocjonalną fabułą. Gracz wciela się w postać Ori, która staje w obliczu wielu trudności, aby naprawić zniszczony świat. Gra oferuje piękne lokacje, dynamiczną rozgrywkę i emocjonujące wyzwania.

 3. Shovel Knight
  Shovel Knight to hołd dla klasycznych gier platformowych z elementami RPG. Gra wciela gracza w rolę Rycerza Łopaty, który wyrusza na niebezpieczne przygody w celu pokonania Złowrogiego Czarodzieja. Shovel Knight oferuje klimat retro, wciągającą rozgrywkę i znakomite poziomy.

 4. Dead Cells
  Dead Cells to wyjątkowa gra platformowa z elementami RPG, której akcja rozgrywa się w proceduralnie generowanych poziomach. Gracz wciela się w nieśmiertelną istotę, która eksploruje mroczne podziemia i stawia czoła różnym wrogom. Dead Cells oferuje błyskawiczną akcję, ciekawe umiejętności i rozbudowany system rozwijania postaci.

 5. Guacamelee! 2
  Guacamelee! 2 to dynamiczna platformówka z elementami RPG, której akcja osadzona jest w kolorowym świecie meksykańskiej tradycji. Gracz wciela się w wojownika Juan Aguacate, który musi ocalić świat przed potężnymi wrogami. Gra oferuje nietuzinkową rozgrywkę, wpadający w ucho soundtrack i niesamowitą grafikę.

 6. Bloodstained: Ritual of the Night
  Bloodstained: Ritual of the Night to spiritualne następstwo klasycznej serii gier Castlevania. Gra oferuje rozległe lokacje do eksploracji, liczne potwory do pokonania i rozbudowany system umiejętności. Bloodstained: Ritual of the Night stanowi kwintesencję gatunku metroidvania i dostarcza ogromną ilość godzin rozgrywki.

 7. Monster Boy and the Cursed Kingdom
  Monster Boy and the Cursed Kingdom to urocza i kolorowa platformówka z elementami RPG, która oferuje graczom niezwykłą przygodę w magicznym świecie. Gracz wciela się w postać chłopca, który musi ocalić swoją siostrę przed złym czarownikiem. Gra oferuje różnorodne lokacje, ciekawe zagadki i emocjonujące starcia.

Podsumowanie
Gry platformowe z elementami RPG są idealnym połączeniem dynamicznej rozgrywki platformowej z elementami rozwoju postaci i fabuły. Hollow Knight, Ori and the Will of the Wisps, Shovel Knight, Dead Cells, Guacamelee! 2, Bloodstained: Ritual of the Night i Monster Boy and the Cursed Kingdom to przykłady najlepszych gier tego gatunku. Każda z tych produkcji oferuje unikalną rozgrywkę, piękną grafikę i emocjonujące wyzwania. Jeśli jesteś fanem gier platformowych i szukasz czegoś nowego, to właśnie te tytuły warto mieć na swojej liście.