Najlepsze gry klasyczne, które wciąż warto grać

Najlepsze gry klasyczne, które wciąż warto grać

W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku gier komputerowych dostępnych jest tysiące nowych tytułów, zdarza się, że zapominamy o tych klasykach, które zrewolucjonizowały świat gamingu. Niektóre gry to prawdziwe kamienie milowe w historii rozrywki elektronicznej i mimo upływu lat wciąż mają wiele do zaoferowania. W tym artykule przedstawimy listę najlepszych gier klasycznych, które wciąż warto grać!

  1. Super Mario Bros.

Nie można zacząć tego artykułu o klasykach bez wymienienia jednej z najbardziej ikonicznych gier w historii. Super Mario Bros. to platformówka stworzona przez Nintendo, która zadebiutowała w 1985 roku na konsolę NES. Rozgrywka polega na kontrolowaniu postaci Mario, który musi przemierzać różnorodne poziomy, pokonywać przeszkody, zbierać monety i ocalić księżniczkę Peach przed złym Bowserem. Ta gra zrewolucjonizowała gatunek platformówek i do dziś cieszy się niegasnącą popularnością.

  1. Pac-Man

Kolejną klasyczną grą, która wciąż ma ogromne grono fanów, jest Pac-Man. Ta gra zręcznościowa została wydana w 1980 roku przez firmę Namco i szybko zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Wcielamy się w niej w tytułowego Pac-Mana, żółtego kuli, który musi zjeść wszystkie punkty na planszy, unikając jednocześnie duchów. Pac-Man to jedna z pierwszych gier arkadowych i do dziś utrzymuje się na najwyższych miejscach list najlepszych gier wszech czasów.

  1. The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Przygodowa gra akcji The Legend of Zelda: Ocarina of Time, wydana w 1998 roku na konsolę Nintendo 64, jest jedną z najbardziej cenionych gier w historii. Gra przenosi nas do fantastycznego świata Hyrule, gdzie wcielamy się w młodego chłopca o imieniu Link. Naszym zadaniem jest ocalenie księżniczki Zeldy oraz powstrzymanie złoczyńcy Ganonda. Ocarina of Time to kombinacja rozgrywki akcji z elementami zagadek logicznych i niezapomnianym klimatem, który na długo zapada w pamięć.

  1. Tetris

Kto nie zna Tetrisa? Ta gra logiczna, stworzona w 1984 roku przez rosyjskiego programistę Aleksieja Pażytnowa, jest jedną z najpopularniejszych gier wszech czasów. Naszym zadaniem jest układanie różnokształtnych klocków w taki sposób, aby całe linie zostały ułożone bez szczelin. Gdy uda nam się ułożyć pełną linię, ta zostaje usunięta, a my dostajemy punkty. Tetris to jedna z tych gier, które można grać godzinami, próbując osiągnąć jak najwyższy wynik.

  1. Doom

Kiedy w 1993 roku ukazała się gra Doom, przemieniła ona świat gier FPS na zawsze. Ta strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez id Software była jednym z pierwszych tytułów, które umożliwiały grę w trybie wieloosobowym przez lokalną sieć. Wcielamy się w astronautę, który musi zniszczyć hordy demonów i ocalić ludzkość. Doom był przełomem pod względem grafiki, rozgrywki i dopracowanej atmosfery. Do dziś jest symbolem gier akcji.

  1. Final Fantasy VII

Final Fantasy VII, wydana w 1997 roku na konsolę PlayStation, to jedna z najbardziej wpływowych gier jRPG. Fabuła gry skupia się na przygodach grupy bohaterów walczących z korporacją Shinra oraz tajemniczymi istotami zwanych “Sephirothami”. Gra zachwycała wówczas rewolucyjną grafiką CGI i wciągającą narracją. Final Fantasy VII uważana jest przez wielu za jedną z najlepszych gier wszech czasów i jest nieodłączną częścią historii gier jRPG.

  1. Diablo II

Diablo II, wydana w 2000 roku, to jedna z najlepszych gier hack and slash. Gracz wciela się w jednego z bohaterów, której zadaniem jest eliminacja hord demonów i pokonanie samego Diablo. Gra wyróżnia się mrocznym klimatem, ogromnym światem do eksploracji i wciągającą rozgrywką. Diablo II to tytuł, który na długo zapada w pamięć graczy i wciąż jest inspiracją dla wielu dzisiejszych produkcji gatunku.

Podsumowanie

Nawet po latach od ich wydania, klasyki gier wciąż mają wiele do zaoferowania. Super Mario Bros., Pac-Man, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Tetris, Doom, Final Fantasy VII i Diablo II to tylko niektóre z gier, które zrewolucjonizowały gaming i wciąż zachwycają swoim klimatem, dopracowaną rozgrywką i niezapomnianymi emocjami. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w te tytuły, koniecznie nadrobcie zaległości i przekonajcie się, dlaczego są one uważane za najlepsze gry klasyczne wszech czasów.