Gry wideo, w które uwielbiamy grać

Gry wideo zostały wprowadzone na świat w latach 80. i od tego czasu widzieliśmy wielką rewolucję w świecie gier. Od początku gier wideo do teraz, widzieliśmy kilka niesamowitych innowacji w technologii, które zmieniły sposób, w jaki gramy w gry wideo.

Przemysł gier wideo jest jednym z najbardziej dochodowych branż dzisiaj. Przemysł gier zmienił sposób, w jaki wchodzimy w interakcje ze sobą.

Historia gier wideo

Pierwsza gra wideo została wymyślona w 1947 roku przez Johna Newella i Dave’a Thomasa. Nazwa gry to Pong, a gra była dostępna za 600 dolarów. W następnym roku Atari wprowadziło nową grę wideo, która była znana jako klon Pong. Po tym, Atari stało się pierwszą firmą, która stworzyła konsolę do gier wideo.

W latach 80-tych najpopularniejsze były gry zręcznościowe. W 1984 roku Nintendo wydało konsolę do gier wideo o nazwie Famicom. W 1985 roku Sega wydała konsolę do gier wideo, a później Atari wydało domową konsolę do gier wideo o nazwie Atari 2600.

Przez lata widzieliśmy, jak przemysł gier wideo rośnie i staje się najbardziej dochodowym przemysłem.

17 franczyz gier wideo, które są nadal istotne dzisiaj

Istnieje wiele franczyz gier wideo, które zostały stworzone w przeszłości, ale nadal żyły i kwitły na rynku. Niektóre z najbardziej popularnych franczyz gier wideo są wymienione poniżej:

1. Super Mario

Super Mario franczyza jest jednym z najbardziej udanych i popularnych franczyz gier wideo. Gra została wydana w 1981 roku i stała się pierwszą udaną grą platformową. Gra miała wpływ na przemysł gier i utorowała drogę dla innych franczyz gier wideo.

2. The Legend of Zelda

The Legend of Zelda jest jedną z najbardziej znanych franczyz gier wideo. Gra została wydana w 1986 roku i jest uważana za jedną z najlepszych przygodowych gier akcji. Gra została opracowana przez Nintendo.

3. The Sims

The Sims to jedna z najbardziej znanych serii gier wideo z symulacją życia. Gra została wydana w 2000 roku i ma łącznie 100 milionów sprzedanych egzemplarzy.

4. Grand Theft Auto

Grand Theft Auto jest jedną z najbardziej udanych i popularnych przygodowych gier akcji. Gra została wydana w 1997 roku i ma łącznie 100 milionów sprzedanych egzemplarzy.

5. Pokemon

Pokemon to japońska gra fabularna i jest jedną z najbardziej udanych franczyz gier wideo. Gra została wydana w 1998 roku i ma łącznie 100 milionów sprzedanych egzemplarzy.

6. Minecraft

Minecraft to sandboksowa gra wideo. Został wydany w 2009 roku i ma łącznie 200 milionów sprzedanych kopii.

7. Call of Duty

Call of duty to pierwszoosobowa strzelanka. Gra została wydana w 2003 roku i ma łącznie 200 milionów sprzedanych egzemplarzy.

8. Tetris

Tetris to logiczna gra wideo. Gra została wydana w 1984 roku i ma łącznie 250 milionów sprzedanych egzemplarzy.

9. Final Fantasy

Final Fantasy to gra z gatunku gier fabularnych. Gra została wydana w 1987 roku i ma łącznie 250 milionów sprzedanych egzemplarzy.

10. Halo

Halo to pierwszoosobowa strzelanka