9 wspaniałych klasycznych filmów o grach wideo

Gatunek filmu “film o grach wideo” ma ogromny potencjał, aby stać się hitem ze względu na swoją unikalną fabułę. To nie jest zwykły film, który ma fabułę z pewnymi podobieństwami do gry wideo.

Oto dziewięć największych klasycznych filmów o grach wideo, które można obejrzeć.

1. Super Mario Brothers Movie

Były tylko dwie wersje gry Super Mario Brothers, które zostały wydane w 1985 i 1990 roku. I nie było aż do 2011 roku, kiedy został ponownie wydany jako film. Film został wyreżyserowany przez Chris Columbus (ten sam człowiek, który wyreżyserował żywe wersje akcji Karate Kid, Harry Potter i Ostatnia Krucjata), a obsada obejmuje wiele znanych nazwisk, takich jak John Leguizamo, Alan Arkin, Bob Hoskins i Ray Liotta.

2. Mortal Kombat

Mortal Kombat to ikoniczna seria gier i filmów, która istnieje już od prawie dwudziestu lat. Jednak w tym filmie to nie gra walki jest tematem filmu. Jest to niezwykle realistyczna i brutalna gra walki, która jest oparta na franczyzie gier wideo Mortal Kombat. Pierwszy film został wydany w 1995 roku i zagrał Jean-Claude Van Damme, a drugi został wydany w 1997 roku i został wyreżyserowany przez Johna R. Leonettiego.

3. Killer Klowns from Outer Space (Zabójcze klowny z kosmosu)

Killer Klowns from Outer Space to kultowy ulubieniec, który jest pamiętany do dziś. Film został wydany w 1988 roku i zagrał legendarny Tim Curry, a także Tim Conway i Mr. T. Film opowiada o grupie kosmitów, którzy przybyli na Ziemię, aby ją zniszczyć. Jest to dziwny film komediowy, który został wyreżyserowany przez legendarnego Richarda Donnera.

4. Czarodziej (The Wizard)

The Wizard to komediowy film fantasy, który został wydany w 1986 roku i zagrał nieznany wtedy Jim Carrey. Został on wyreżyserowany przez legendarnego Johna Landisa. Historia obraca się wokół człowieka o imieniu Gary Shandling, który jest prezesem firmy zajmującej się grami wideo. Jednak firma zostaje pozwana za grę wideo o nazwie The Wizard. Film jest bardzo podobny do gry w tym, że ma kreatora gier jako głównego bohatera.

5. Double Dragon

Double Dragon to kultowy klasyczny film, który został kilkakrotnie przerobiony. Jest to komedia akcji, która jest oparta na grze wideo Double Dragon. Oryginalny film został wydany w 1991 roku i wystąpił Michael Dudikoff i David Chappelle.

6. Time Cop

Time Cop to komediowy film akcji science fiction, który został wydany w 1994 roku i został wyreżyserowany przez Roberta Skotaka. Historia obraca się wokół starego policjanta z przyszłości, który podróżuje z powrotem do przeszłości, aby powstrzymać szaleńca przed zniszczeniem czasu. W filmie występują John Malkovich, Gary Oldman i Whoopi Goldberg.

7. Wojownicy (The Warriors)

The Warriors to kultowy klasyczny film, który został wydany w 1979 roku i zagrał legendarny James Earl Jones. Jest to film o młodym chłopcu o imieniu Marcus. Jest sierotą i opiekuje się nim grupa mężczyzn, którzy nazywają siebie Wojownikami. Film był.