7 Najpopularniejszych konsol w historii

Przez ostatnie 40 lat gaming był częścią naszego życia. Stało się to nawykiem i spędzamy większość naszego wolnego czasu grając w gry. Istnieją dwa rodzaje graczy na świecie, jeden to casual gamer, a drugi to hardcore gamer.

Casual gamer jest jak inne istoty ludzkie, on / ona gra tylko wtedy, gdy czuje się znudzony. On / ona nie jest zainteresowany, aby grać w gry przez długie godziny, więc on / ona po prostu używa gier jako sposób na zabicie czasu.

Z kolei hardcore gamer to osoba, która gra w gry dla zabawy i nie dba o swoje życie. Są to ludzie, którzy grają w gry 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Historia gier jest bardzo stara, ale najpopularniejszymi konsolami są Sony PlayStation 2 i Nintendo GameCube. Zobaczmy więc 7 najpopularniejszych konsol w historii.

Sony PlayStation 2

W 2001 roku firma Sony wypuściła na rynek pierwszą w historii konsolę, która nosiła nazwę PlayStation 2. PlayStation 2 zostało wprowadzone na rynek w Japonii i miało ogromną bazę fanów w tym kraju.

Jest to najlepiej sprzedająca się konsola wszech czasów. Sony sprzedało około 100 milionów konsol PS2 na całym świecie. Głównym powodem popularności konsoli była jej biblioteka gier. Miała ona ponad 300 gier, które obejmowały gry akcji, role playing i gry sportowe.

Nintendo GameCube

W 2001 roku Nintendo wprowadziło na rynek GameCube, która była następcą Nintendo 64. Nintendo GameCube był najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów. To był pierwszy raz, kiedy Nintendo uruchomił nową konsolę na rynku amerykańskim.

Posiada ona unikalny design, a system dźwiękowy konsoli jest znacznie lepszy niż w poprzedniej generacji.

Microsoft Xbox

W 2001 roku Microsoft wypuścił pierwszą w historii konsolę, która została nazwana jako Xbox. Xbox jest nadal najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów. Ma wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, ale jest to najlepiej sprzedająca się konsola.

Istnieje kilka wspaniałych gier na Xbox, w tym Halo, Forza Motorsport i Gears of War.

PlayStation 3

W 2006 roku Sony wypuściło PlayStation 3, które było najlepszą konsolą w tym czasie. Była to pierwsza konsola, która obsługiwała Blu-ray i filmy HD 1080p.

Była to najlepiej sprzedająca się konsola w tym czasie i miała ogromną bibliotekę gier.

Był to pierwszy raz, kiedy PlayStation 2 zostało zastąpione przez PlayStation 3.

Xbox 360

W 2005 roku Microsoft wypuścił Xbox 360, który jest najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów. Ma ona najpiękniejszy i najbardziej oszałamiający design.

Ma potężny GPU, więc może uruchomić prawie każdą grę.

Jest to duże ulepszenie w stosunku do oryginalnego Xboxa.

PlayStation Portable

W 2002 roku Sony wypuściło PlayStation Portable, które było pierwszą przenośną konsolą. Była to najlepiej sprzedająca się konsola w 2003 roku.

Miała kilka niesamowitych gier, takich jak God of War, Final Fantasy, Final Fantasy III i inne.

Sony Playstation 2

W 2001 roku Sony wypuściło PlayStation 2, która jest najlepiej sprzedającą się konsolą ze wszystkich.